دلیل ساییدگی تایرها

دلیل ساییدگی تایرها

 

همانطور که عادت‌های رانندگی، خودروها و راننده‌ها متفاوت هستند، تایرها هم با هم تفاوت دارند و با سرعت‌های متفاوتی فرسوده می‌شوند. به طور مثال، تایرهای یک خودروی مسابقه‌ای در فرمول یک، بسیار سریعتر از تایرهای یک خودروی سدان خانوادگی دچار ساییدگی می‌شود. با همه این تفاسیر دلایل متنوعی وجود دارد که ممکن است یک تایر را سریعتر ساییده کند و به ساییدگی غیرمعمول، ایجاد صدا و لرزش منتهی شود. دو مورد از دلایل ساییدگی سریع و غیر معمول تایرها، فشار نامتناسب تایر و وضعیت تراز تایر است.

در ادامه با این دو عامل بیشتر آشنا می‌شویم.

فشار و تورم نامتناسب تایر:

هنگامی که یک تایر به شکل نامتناسب و در قسمت‌هایی متورم باشد، احتمال ساییدگی و فرسودگی در آن بالا می‌رود. در واقع تناسب مناسب هوا در تمامی بخش‌ها سبب میشود که فشاری که از سمت وزن، شتاب، ترمز و نیروی خودرو منتقل می‌شود به طور متوازن تقسیم شود. اگر میزان این فشار متناسب نباشد، الگوی توزیع وزن به شکل نامناسبی شکل می‌گیرد و برای کارایی مناسب به مشکل خواهد خورد.

باد تایر خود را هر یکماه چک کنید. شما می‌توانید فشار لازم برای هر تایر را در دفترچه خودرو یا برچسب‌هایی که معمولا به سقف کاپوت خودرو چسبانده می‌شود، پیدا کنید.

تراز نامناسب و خارج از شرایط اصلی:

تراز تایر، که تراز چرخ‌ها هم خوانده می‌شود، به تنظیمات کل سیستم تعلیق و فرمان خودرو اطلاق می‌شود. این سیستم در واقع حرکت و اتصالات این سیستم‌ها را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. کلید اصلی در این فاکتور، تنظیم دقیق فاکتورهای انحراف زاویه، شانه و کمبر، مطابق با مشخصات تولید کننده خودرو است.

ساییدگی شانه یا پاشنه تایر:  این مورد به نوعی از ساییدگی اطلاق می‌شود که یک طرف تایر ساییدگی بیشتری از سمت دیگر داشته باشد. وقتی که دست خود را بر روی تایر بکشید، احساس زبری و دندانه دندانه شدن سطح را خواهید داشت. این مساله هنگامی اتفاق می‌افتد که فاکتور شانه در تایر درست رعایت نشده باشد.

ساییدگی فدر (پر) : این مساله به حالتی اطلاق می‌شود که دنده‌های یک سمت از تایر از مست دیگر نرمتر باشند. این مساله می‌تواند حاصل ترکیبی از عدم تنظیم صحیح در شانه یا انحراف در زاویه تایر باشد.

ساییدگی یکطرفه تایر:

این ساییدگی به حالتی اطلاق می‌شود  که فاصله بسیار فاحشی در سطح ساییدگی دو طرف لاستیک بوجود بیاید. این مساله می‌تواند حاصل کمبر نامناسب لاستیک باشد.