محصول جدید لاستیک گودیر، لاستیکی که خزه دارد و تنفس میکند

محصول جدید لاستیک گودیر، لاستیکی که خزه دارد و تنفس میکند

مجموعه لاستیک گودیر به حفظ محیط‌ زیست علاقه‌مند‌است. البته شناخته شدن به عنوان یک تایرساز و ارائه چنین محصولاتی کمی می‌تواند عجیب باشد. این امر باعث نشده محققان و تیم‌های توسعه گودیر دست از نوآوری بکشند و نتیجه تلاش‌های کارکنان گوودیر، یک لاستیک بسیار عجیب با نام اکسیژن است. این ایده در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 به نمایش درآمده و پس از سؤالات به وجود آمده باید بگوییم بله داخل این لاستیک واقعاً خزه وجود دارد؛ اما همه‌چیز به اینجا ختم نمی‌شود!

لاستیک گودیر

در تصاویر می‌توانید نوارهای آبی و خاکستری را ببینید که رنگ‌های انتخابی نیستند بلکه جدیدترین محصول لاستیک گودیر در واقع از طریق فتوسنتز خزه الکتریسیته خودش را تولید می‌کند و می‌تواند نورهای ارتباطی گوناگون همچنین علائم دور زدن یا ترمز گرفتن را ایجاد کند. سیستم‌های الکترونیکی، حسگرها و حتی CPU نیز در این لاستیک گودیر بکار رفته تا چنین تکنولوژی پیشرفته‌ای ایجاد شود.

لاستیک گودیر

لاستیک گودیر

مقاومت در برابر دست‌اندازها وظیفه دوم لاستیک‌ ها بوده و اصلی‌ترین هدف کمک به ایجاد هوای پاک است. لاستیک اکسیژن ، رطوبت را از جاده و دی‌اکسید کربن را از هوا می‌گیرد تا خزه درون خود را تغذیه کند و سپس اکسیژن آزاد شود. گودیر تخمین می‌زند در یک شهر با 2.5 میلیون دستگاه خودرو، این لاستیک‌ های زنده بتوانند 3 هزار تن اکسیژن را ایجاد کرده و 4 هزار تن دی‌اکسید کربن را در هر سال جذب کنند. برای ایجاد چنین هوای پاکی به 10 میلیون لاستیک زنده نیاز داریم اما هنوز هم حجم هوای پاک ایجاد شده قابل‌توجه می‌باشد.

لاستیک گودیر

خود لاستیک طبیعتاً طراحی بدون باد داشته بنابراین هرگز نگران پنچری نخواهید بود. در این سیستم از لاستیک بازیافتی برای ساختار اصلی استفاده شده است.

لاستیک گودیر

البته این یک ایده مفهومی بوده اما تفکر ما را به چالش کشیده و به رانندگی هوشمند، ایمن و حمل‌ونقل پایدار آینده کمک می‌کند؛ به عبارت دیگر انتظار نداریم این لاستیک‌ های زنده را در آینده‌ای نزدیک ببینیم.

لاستیک گودیر

در کامنت‌ها نظرتان را درمورد این لاستیک گودیر با ما به اشتراک بگذارید.